تبلیغات
مطالب اینترنتی - «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم» – گردشگری
مطالب اینترنتیمفیدستان:

تاریخ انتشار خبر:سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

«ادعا یا تصور تغییر کاربری موزه‌ی استاد صنعتی کذب محض است و هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. جمعیت هلال احمر کاملا از عهده نگهداری چنین موزه‌ای برمی‌آید و نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها، از جمله سازمان زیباسازی شهرداری تهران ندارد.»

به گزارش ایسنا، پس از سال‌ها بی‌توجهی به موزه‌ی استاد صنعتی، مثلث هلال‌احمر (مالک بنای تاریخی)، سازمان زیباسازی (مسئول مرمت و ساماندهی موزه) و اداره‌کل میراث فرهنگی استان تهران (متولی بناهای تاریخی تهران) با امضای تفاهم‌نامه‌ای، مرمت این بنای تاریخی را کلید زدند، اما بروز برخی اتفاقات و صحبت‌ها باعث شدند تا مرمت این موزه مدت دو سال و نیم به طول بیانجامد و حالا هر کدام از نهادها در این زمینه درخواست خود را دارند.

سازمان زیباسازی، میراث فرهنگی تهران را برای آنچه تا به امروز انجام داده، حَکَم قرار داده و جمعیت هلال‌احمر نیز تنها درخواستش، بازپس‌گیری موزه از سازمان زیباسازی است.

به دنبال خبر درج شده در ایسنا درباره صحبت‌های عیسی علیزاده، رئیس سازمان زیباسازی مبنی شرایط تحویل موزه استاد صنعتی، جمعیت هلال‌احمر با صدور جوابیه‌ای، توضیحاتی را در این‌باره ارائه کرد.

در متن این جوابیه آمده است:

ادعا یا تصور تغییر کاربری موزه‌ی استاد صنعتی کذب محض است و هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. جمعیت هلال احمر کاملا از عهده نگهداری چنین موزه‌ای بر می‌آید و نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها، از جمله سازمان زیباسازی شهرداری تهران ندارد
«جناب آقای عیسی علیزاده، رئیس محترم سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا در خصوص پروژه مرمت موزه استاد علی‌اکبر صنعتی با اشاره به لزوم برگزاری جلسه مشترک توسط اداره‌کل میراث فرهنگی استان تهران، شهرداری منطقه ۱۲ و جمعیت هلال احمر به منظور تصمیم‌گیری در خصوص بازگشایی دوباره موزه آثار استاد صنعتی (۱۳ آبان) بعد از گذشت دو سال و نیم از آغاز مرمت و احیای این موزه، مطالبی عنوان کرده‌اند که فاقد ادله و ارائه سند و مدرک و عاری از وجاهت قانونی، خلاف واقع، مبتنی بر شایعات و غیرکارشناسانه است و جز تشویش اذهان عمومی و غبارآلود کردن فضا برای تضییع حقوق قانونی نهاد خوشنام و مردمی و دیرینه‌ای چون جمعیت هلال‌احمر، ثمر دیگری ندارد و گره‌ای از مشکل فعلی یعنی بازگشایی نشدن در این موزه‌ی ارزشمند و ملی نمی‌گشایند، موزه‌ای مردمی که همه‌ی اقشار فرهنگی و هنردوست ایرانِ عزیز مشتاق و منتظر بازگشایی هر چه سریع‌تر آن هستند. بنابراین توجه به مستندات و ادله ذیل برای رفع شبهات موجود در اظهارات مطرح شده از سوی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران ضروری است:

۱- در پاسخ به ادعای ثبت نشدن این موزه و فاقد اساسنامه بودن آن، لازم به ذکر است که موزه استاد صنعتی در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۲۴ به شماره ۱۶۲۲۳ در فهرست آثار ملی به عنوان اثر فرهنگی تاریخی، قدمت قاجاریه، پهلوی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسیده است.

همچنین این موزه دارای اساسنامه و چارت اداری محکم بوده و سال‌های سال درِب آن به روی مخاطبان خاص و عام باز بوده و پرسنل آن پذیرای عموم مردم بوده‌اند، آن هم درست در دورانی که موزه‌ها چندان مورد توجه و استقبال عمومی واقع نمی‌شدند و علی‌الخصوص شهرداری‌ها هم به فکر ایجاد موزه نبوده و به اهمیت این مسأله پی نبرده بودند. سال‌هاست که این مکان کاربری موزه‌ای داشته و در جذب مردم در حرکت‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه کوشا بوده و سوابق درخشان موزه‌ای و حرکت‌های عمومی جمعیت هلال احمر در گذشته و حال گویای این مطلب است.

اساسا جلب مشارکت مردم در امور خیر و فرهنگ‌سازی در بین جامعه برای توجه آحاد مردم به وضع هم‌نوعانی که نیاز به یاری و کمک‌های مادی و معنوی دارند، از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر است و استفاده از امکانات و اماکن فرهنگی و هنری و از آن جمله موزه‌ها، یکی از رویکردهای راهبردی دیرین جمعیت هلال احمر در این زمینه است.

جهت اطلاع بیشتر لازم به ذکر است که در گستره‌ی بین‌المللی هم یکی از موزه‌های مهم دنیا که چنین نقشی در فرهنگ‌سازی در خصوص اصول بشردوستانه و اهداف نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر دارد، موزه صلیب سرخ جهانی در ژنو است و بنابر همین اساس همه‌ی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر دنیا موظف به تشکیل موزه می‌باشند. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز سال‌هاست بر همین مبنا، متولی موزه صنعتی (۱۳ آبان)‌ بوده و هست. لازم به ذکر است این جمعیت متولیِ دو موزه بسیار فعال دیگر نیز در کشور است. یکی از این موزه‌ها (موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت هلال احمر) نزدیک ساختمان مرکزی جمعیت (ساختمان صلح) در خیابان ولی عصر (عج) واقع شده است.

این موزه در فهرست آثار ملیِ ثبت شده‌ی میراث فرهنگی نیز قرار دارد. موزه دیگر در استان اصفهان واقع شده و هر دو این موزه‌ها در فرهنگ‌سازی مردم و آشنایی آنان با مفاهیم و سیر تاریخی فعالیت‌های بشردوستانه و نیکوکارانه و صلح طلبانه در ایران و جهان نقش بسزایی دارند و از پربیننده‌ترین موزه‌های کشور هستند و بارها توسط مدیر کل موزه‌های میراث فرهنگی (جناب دکتر کارگر) به دلیل اتخاذ شیوه‌های درست راهبردی و جذب مخاطبان این موزه مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

بنابراین با توجه به موارد فوق‌الذکر و تجربه موزه‌داری در جمعیت هلال احمر، لازم نیست رئیس محترم سازمان زیباسازی شهرداری تهران نگران تغییر کاربریِ این مکان ارزشمند متعلق به جمعیت باشند و آن را به صد مکان دیگر تعمیم دهند که شاید بر اثر کم‌تجربگی و نداشتن دانش کافی در خصوص آثار تاریخی و موزه‌ای، اتفاق‌های بد برایشان رخ داده است.

۲- در خصوص ادعای عنوان شده از سوی آقای علیزاده مبنی بر تغییر کاربری و تبدیل این موزه به مکانی برای تشریفات جمعیت هلال احمر، آن هم براساس برداشت ناصحیح از جلسات و احتمالا شایعات، ابتدا باید از ایشان پرسید کدام جلسات و آیا شواهد مکتوبی در این خصوص موجود است که ارائه دهند؟!

جمعیت هلال‌احمر به صراحت اعلام می‌کند که ادعا یا تصور تغییر کاربری موزه استاد صنعتی کذب محض است و هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و با توجه به توضیحاتی که درباره اهمیت و نقش موزه در ساختار صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر و تجربیات‌شان در امور موزه‌داری ارائه شد، این جمعیت کاملا از عهده نگهداری چنین موزه‌ای بر می‌آید و نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها از جمله سازمان زیباسازی شهرداری تهران که آقای علیزاده مطرح کرده‌اند، ندارد. محض یادآوری به ایشان لازم به ذکر است که موزه مذکور – که حداقل ۵۰ سال قدمت موزه‌ای دارد – در همه‌ی این سال‌ها به جز یک دوره ۷ ساله که بعد از فوت استاد صنعتی از ۱۳۸۵ رخ داد- به علت عبور دادن خط مترو و همچنین حفاری از سوی شهرداری در حیاط موزه این مکان دچار مشکلات عدیده شد و هلال احمر نیز مجبور به تعطیلی موقت مکان مذکور گردید که شهرداری تهران نیز به دلیل تخریب ساختمان، در مکاتبات فراوان خود را ملزم به تعمیر و بازسازی موزه عنوان کرد.

هرچند پنج سال از این زمان نیز به صورت نیمه‌وقت دایر و درب آن به روی مخاطبین باز بوده و در دو سال آن یعنی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ (آن هم به علت پاره‌ای از درخواست‌ها از سوی مدیران ارشد وقت میراث فرهنگی و نماینده مردم کرمان که خواهان انتقال آثار مجسمه این موزه به استان کرمان بوده‌اند که درخواستی غیرکارشناسانه بوده و پاسخ‌های علمی و مستدل به این درخواست‌ها داده شده) جمعیت هلال‌احمر تصمیم به مرمت و احیای این بنا گرفت.

در سال ۱۳۹۲ با آغاز به کار دولت جدید و نگاه و کمک و همکاریِ گروهی، اعم از مسئولان جمعیت هلال‌احمر، شهرداری تهران، شورای شهر تهران، سازمان میراث فرهنگی و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان، مرمت این بنا آغاز شد و در شروع کار جمعیت هلال احمر با اختصاص بودجه ۶۰۰ میلیون تومانی آغازکننده مرمت بوده و سازمان زیباسازی شهرداری، هم به علت مسئولیت و وظایف شهری که دارد، هم به علت عبور دادن خط متروی میدان امام خمینی (ره) که بیشترین آسیب را به بنا و آثار وارد کرده بود و هم بنا به قولی که جناب آقای دکتر مسجد جامعی (رئیس محترم سابق شورای شهر در آن زمان) داده بود، خود را موظف به مشارکت در این پروژه دانست و بدون کمترین درخواست در توافقنامه اولیه، ادامه کار را در دست گرفت که از این منظر جمعیت هلال‌احمر همواره قدردان تلاش‌های صورت گرفته عزیزان سازمان زیباسازی شهرداری تهران بوده است. در تمامی مراحل مرمت و احیا، تیم کارشناسی شهرداری و هلال احمر و میراث فرهنگی با هم همفکر بوده و به صورت منظم در روزهای سه‌شنبه هر هفته جلسه برگزار کرده و در جزیی‌ترین مسائل با هم به بحث و گفتگو نشسته‌اند تا به نتیجه ایده‌آل برسند.

۳- نظر به تاریخچه اجمالی که در خصوص علت و مراحل مرمت این موزه عنوان شد، عجیب‌ترین اتفاقی که باعث نگرانی مسئولان جمعیت هلال احمر در این پروژه ملی شده، این است که در روزهای پایانی مرمت ساختمان (در مورخ ۱۳۹۴/۹/۱۴) تفاهم‌نامه‌ای از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران به طور یک‌طرفه تنظیم و به جمعیت هلال احمر ارسال شده است! تفاهم‌نامه‌ای غیرقابل قبول و فاقد منطق و زیاده‌خواهانه که بدون کوچکترین مشورت با شورای اجرایی مرمت و احیاء بنا تنظیم شده است، در صورتی که تا قبل از آن در همه موارد از تهیه نوع چوب، نرده، رنگ، سقف، کف و حتی سنگ دستشویی‌ها از شورای اجرایی و فرهنگی نظر خواسته می‌شد و در جلسات هفتگی مشترک درباره آن‌ها تصمیم گرفته می‌شد.

قطعا زیر بارِ توقعات و درخواست‌های غیرقانونی هیچ فرد یا سازمانی که منجر به تضییع حقوق و اموال عمومی و وقفی که نزد این جمعیت به امانت نهاده شده، نخواهیم رفت

اما این اقدام یک‌طرفه و نگران‌کننده و طرح مسئله بی‌پشتوانه تغییر کاربریِ بنای موزه صنعتی از سوی جمعیت هلال احمر، در اراده مصمم مسئولان این جمعیت و ماندن بر سر قولی که به مردم در خصوص بازگشایی این موزه داده‌اند خدشه‌ای وارد نساخته و با همه‌ بی‌مهری‌هایی که از سوی سازمان زیباسازی به صورت تأخیر در مرمت این پروژه ملی جلوه‌گر شد، به پاس قدردانی از زحمات سازمان زیباسازی تفاهم‌نامه‌ تازه‌ای به شماره ۹۵/۲۱/۳۸۴۱ مورخ ۹۵/۲/۱۲ تهیه و برای سازمان شهرداری ارسال نموده‌اند که متأسفانه تاکنون بی‌پاسخ مانده است. در عوض این جمعیت با درخواست اجرایی شدن همان تفاهم‌نامه اولیه سازمان زیباسازی شهرداری تهران مواجه شده‌ است.

۴- در پایان خاطرنشان می‌گردد که مرمت و بازگشایی موزه صنعتی یک پروژه فرهنگی و ملی محسوب می‌شود که به گفته خود آقای علیزاده، ۹۷ درصد مرمت آن به پایان رسیده و به نظر همه‌ی کارشناسان اجرایی و فرهنگی این موزه هم اکنون قابلیت بهره‌برداری کامل را داراست. بدین منظور جمعیت هلال احمر چندین‌بار با ارسال درخواست مکتوب به مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای تشکیل نشست مشترک برای بازگشایی مجدد موزه اهتمام ورزیده، اما متأسفانه این درخواست‌ها نیز بی‌پاسخ مانده است.

قطعا جمعیت مردمی و خوشنام و با سابقه و پرافتخار جمعیت هلال احمر که بنابر اساسنامه و همچنین منش و جایگاه دیرینه خود ملزم به رعایت حفظ احترام و کرامت انسانی و اجتناب از رفتارهای حاشیه‌ساز و جنجالی است، ضمن در پیش گرفتن آرامش و صبوری و استقبال از شیوه‌های قانونمند و تفاهم‌آمیز در برخورد با انواع بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی، زیر بار توقعات و درخواست‌های غیرقانونی هیچ فرد یا سازمانی که منجر به تضییع حقوق و اموال عمومی و وقفی که نزد این جمعیت به امانت نهاده شده، نخواهد رفت و لازم است سازمان زیباسازی هرچه سریع‌تر نسبت به تحویل کامل موزه استاد علی‌اکبر صنعتی اقدام کند تا جمعیت هلال‌احمر موزه را به روی عمومی مردم (به ویژه هنرمندانی که چه به صورت حضوری و با تلفنی پیگیر بازگشایی موزه هستند) باز نماید.»

«برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم»

«برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم»«برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم»

«برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم»اضافه به لیست علاقمندی هالینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریمبرایموزهصنعتی،نیازبهکمکو به کمک و بودجه دیگر برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریمبرایموزهصنعتینیاز و بودجه دیگر سازمان‌ها موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم و بودجه دیگر سازمان ها برای موزه صنعتی، نیاز به موزه صنعتی، نیاز به کمک و برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم نیاز به کمک و بودجه دیگر برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریمبرای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم و بودجه دیگر سازمان‌ها برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم و بودجه دیگر سازمان ها موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها به کمک و بودجه دیگر موزه‌ی استاد صنعتی کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجهگردشگریبرای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نیاز به کمک و بودجه دیگر برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریمبرایموزهصنعتیدرخواست ۳۶۲۳ سال حبس با شرایط سخت برای گولن از سفر وزیر بهداشت و درمان به ‌سیستان و برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریمبرای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم برای موزه صنعتی، نیاز «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم برایموزهصنعتی،نیازبه به کمک و بودجه دیگر «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم برایموزهصنعتی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم» «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم نیاز به کمک و بودجه دیگر «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم» کمک و بودجه دیگر سازمان ها دیگر سازمان ها نداریم موزه صنعتی، نیاز به کمک و «برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم ایسنا کمک و بودجه دیگر سازمان ها موزه صنعتی، نیازی به کمک و که نیاز به یاری و کمک «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم» «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم» «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم» «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه گردشگری «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و «برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان ها نداریم» به کمک و بودجه دیگر نداریم» «برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان ها «برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم» … بهداشت و درمان «برای موزه صنعتی، نیازی به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم به کمک و بودجه دیگر

مطلب «برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم» – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :«برای موزه صنعتی، نیاز به کمک و بودجه دیگر سازمان‌ها نداریم» – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c%d8%8c-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d9%88-%d8%a8%d9%88%d8%af%d8%ac%d9%87-%d8%af%db%8c/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 29 مرداد 1398 03:24 ق.ظ
cheers lots this fabulous website will be proper and also relaxed
شنبه 26 مرداد 1398 06:24 ب.ظ
Hello! Let me start by saying my name - Jaime having said that i don't like when people use my full establish.
New York is actually his their home. He used in order to
unemployed the difference is he a great interviewer and he's doing pretty
good financially. Acting is on the list of things he loves greatest.
Her husband and her have a website. Could want that compares it out: http://penisvergroter-pillen-nl.eu/penigen.html
جمعه 25 مرداد 1398 04:53 ب.ظ
"We need to build to an alternative crescendo, cheri," he said.
"And we can have an ending that is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were stuffed with lust, and also the
soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my
sensitive lips. I felt the pinnacle of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy,
and Needed him to thrust into me hard. Instead he pulled back and slid his hardness
back as much as my clit.

I used to be aching to acquire him inside, and I can tell that
his ought to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to enhance mine, and I knew the impression of my
wet pussy lips around the head of his cock was getting an excessive amount both for of us.


"Enable the finale begin," he was quoted saying, and then he slid the tip of his cock inside me.


Both of us gasped because he held his cock there for your moment.

I contracted my pussy to drag him further inside, and he threw his head back at the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me,
and each time I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful simply because it filled me,
but I needed all this inside me. I rolled sideways and rested my leg
against his shoulder, and he plunged his cock
up in.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 05:15 ب.ظ
Greetings from Florida! I'm bored at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break.
I enjoy the knowledge you provide here and can't wait to take a look when I get
home. I'm surprised at how quick your blog loaded on my cell phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful site!
پنجشنبه 24 مرداد 1398 04:30 ق.ظ
Generally I don't learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to take
a look at and do it! Your writing style has been surprised me.

Thank you, very great article.
جمعه 18 مرداد 1398 02:13 ب.ظ
Hey there! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips?
پنجشنبه 17 مرداد 1398 11:47 ب.ظ
Post writing is also a fun, if you be acquainted with afterward you can write otherwise it is complicated to write.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 05:20 ب.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:56 ب.ظ
Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the
favor”.I am attempting to find things to improve my website!I suppose its ok
to use a few of your ideas!!
یکشنبه 13 مرداد 1398 08:10 ق.ظ
Real good info can be found on website.
جمعه 11 مرداد 1398 07:39 ق.ظ
Greetings. The author's name is Eddie Amaral anf the totally digs that heading.
Auditing is what she does for cash but she plans on changing one.
What he really enjoys doing is to assemble badges and they is looking make it a practice.
For years she's been living in Montana but she might have to hold one day or just one
more. Check out her website here: http://produit-efficace-pour-maigrir.eu/
جمعه 11 مرداد 1398 04:13 ق.ظ
Santiago is his name and he totally digs that heading.
The favorite hobby for the kids and me is to gather badges nevertheless i can't
get it to my profession really. Delaware is the only place he's been keep in mind
that. She used always be unemployed luckily he can be a data processing officer.
He's not godd at design but you may decide to check his website: http://supplements-for-body-builders.com/anabolic-rx24.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 11:00 ق.ظ
The author is known by title of Patsy Gold can also be
is not her birth name. My house is now co and by no means move.
To climb may be the hobby your girl friend will never stop doing.
Meter reading is what she does for money. If you want to realize more the
look at my website: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/propecia.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 04:49 ق.ظ
Mallie Coggin is how I'm called and Towards
the gym comfortable folks use complete name.
To act could be the thing Really like most almost all. The job I've been occupying many years is a bookkeeper and it's also something Take into consideration enjoy.

She currently lives in Mt. Check out most current news tiny website:
http://seven-pride.com/fr/steroide-anabolisant-achat.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 02:20 ق.ظ
Patsy is what you can call me and I'm comfortable men and women use the full
name. What I love doing can be always to act also now I'm looking earn cash with it.
After being out of my job widespread beverages . I became an interviewer and Do not think I'll change it anytime immediately.

For a while he's visited Colorado and he
will never move. Check out is centered on news in my little website: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/sliminazer.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 09:39 ب.ظ
The name of mcdougal is Kristy Magdaleno but people always misspell
it also. He used to be unemployed but now he is actually accounting officer.
New York exactly where we've been living for years but I'm going to have to
be able to in in a year's time or 1. The favorite hobby on her behalf and her kids heading to fitness and now she has time get on issues.
He's been functioning on his website for any time now.

Keep reading here: http://productos-para-la-alopecia.eu/foligain.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 08:37 ب.ظ
Greetings. The author's name is Eddie Amaral and this
man totally digs that name or company name. Auditing is what she does
for cash but she plans on changing the situation. For years she's lived
in Montana but she's going to have to bend one day
or one. What he really enjoys doing is to accumulate badges and then he is looking for a way make it a course.
Check out her website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/chocolate-slim-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
چهارشنبه 9 مرداد 1398 05:30 ب.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. What I enjoy doing for
you to play baseball but I can't make it my profession really.
Montana is always my living place when i have like in I
need here. For years I've been employed as a computer officer although i plan on changing keep in mind this.
He's been taking care of his website for the effort now.
Certify it out here: http://seven-pride.com/it/aumentare-la-massa-muscolare.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 03:23 ب.ظ
Greetings. The author's name is Eddie Amaral and that he totally digs that subject.
For years she's been living in Montana but she's going to have in order to maneuver one day or nevertheless another.
What he really enjoys doing is to acquire badges and when he is wanting to make it a career.
Auditing is what she does for cash but she plans on changing it.
Check out her website here: http://na-zmarszczki.eu/loreal-Paris-Collagen+30.html
سه شنبه 8 مرداد 1398 02:48 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.
He's handsome. Brown hair slicked back, glasses which fit his face, hazel eyes
and the most wonderful lips I've seen. He is well-built, with incredible arms including a chest
that is unique for this sweater. We're standing before of each other referring to our lives, what we'd like money for hard times,
what we're looking for on another person. He starts saying that bigger been rejected many times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I have faith that He smiles at
me, biting his lip.

‘Oh, I really don't know. Everything happens for an excuse right.
But inform me, you wouldn't reject me, does one Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, would you mind if I kissed you right this moment?' he said as I purchase closer to him and kiss him.

‘The very next time don't ask, do it.' I reply.

‘I like how you think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my high heel in their leg, massaging it slowly. ‘So what can you prefer girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone who knows what you want. Somebody that won't say yes simply because I said yes. Someone who's unafraid when attemping something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when you attempt something mroe challenging, especially in relation to making a new challenge in the bed room ', I intimate ‘And I enjoy females who are direct, who cut with the chase, like you merely did. Being
honest, this is a huge turn on.
یکشنبه 6 مرداد 1398 02:18 ب.ظ
The name of the author is Kristy Magdaleno but people always misspell the item.
The favorite hobby for my child and her kids definitely to fitness and now she
has time in order to consider on issues. He used to be unemployed on the other hand
he is accounting officer. New York may be the we've been living for years but Let me have to maneuver in each and every
year or two. He's been using his website for a few hours
now. Have a go here: http://supplements-for-body-builders.com/testogen.html
یکشنبه 6 مرداد 1398 09:09 ق.ظ
The author is known by historical past of the of Kristy.
Indiana is where we've lived for years and will never move.
The job I have been occupying harmful ingredient is a data processing agent.
My friends say it's harmful to me but what Enjoy doing has
to fitness and I'll be starting another thing along as well as.
He's not godd at design but you'll probably decide to to check his website:
http://seven-pride.com/pl/tabletki-na-przyrost-masy-miesniowej.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 09:07 ب.ظ
The writer's name is Jaime. What I love doing is kit cars and now i'm trying
to generate income with everything. Dispatching is what
he absolutely. My wife with regards to chose to reside Montana.

He's not godd at design but publish want to take a look his website: http://brucia-grassi-efficace-it.eu/idealica.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 03:09 ق.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although
is not her birth call. Fishing is the hobby I
will never stop doing. Meter reading may be my profession for a long while and Dislike think I'll change it anytime .

New York is her birth place. Check out his website here: http://na-zmarszczki.eu/Vichy-Liftactiv-Collagen-Specialist.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 02:47 ق.ظ
Hi there, I am Mallie Coggin. What I really like doing end up being to play baseball but
I can't make it my profession really. Montana is going to be my living place and therefore i have as with I
need here. For years I've been working as a human resources officer nevertheless
i plan on changing it. He's been working away at his website for
a time now. Check it out here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/chocolateslim.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 02:45 ق.ظ
Eddie Mercer is what people call him and he feels comfortable when people
use the full name. Meter reading is what she does
for money. My wife and I decided to are now living in Delaware.
What I love doing is fishing nevertheless can't let my profession really.

See what's new on her website here: http://seven-pride.com/de/tabletten-zum-muskelaufbau.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 12:56 ق.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although might be
not her birth list. Meter reading is my profession for quantities
of and I am think I'll change it anytime right. Fishing
is the hobby I'm going to never stop doing.
New York is her birth place. Check out his website
here: http://prodotti-anti-caduta.eu/foligain.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 11:52 ب.ظ
Tawanna Magdaleno is how I'm called and I
totally dig that subject. Montana has always been my home and Enjoy every
day living in this. Data processing been recently my profession for a moment.
Acting is one of the things I love most. If you want
to check out these reviews check out my website: http://produits-contre-la-calvitie.eu/
سه شنبه 1 مرداد 1398 11:11 ب.ظ
Tawanna may be the name Enjoy to be called with and I totally dig that moniker.
What she really enjoys doing is for you to fitness but now she has
time to think about on issues. Data processing the place I support my family members members.
His family lives in Indiana but he may have to move one day or nevertheless another.

See what's new in my little website here: http://prodotti-anti-caduta.eu/propecia.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:58 ب.ظ
Hello dear visitor. I'm Jaime. For years I've been living
in Montana and my parents live closeby. To solve puzzles is the hobby might never
stop doing. Dispatching is what he does for a living and she will not put
it back anytime fairly quickly. See what's new on her
website here: http://seven-pride.com/es/ganar-masa-muscular.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :